معرفی داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران

به گزارش آناسی، شش داور خارجی بخش مسابقه بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

معرفی داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران

به گزارش آناسی به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، کریستوف گیرات از لهستان، ویرجیل ویدریش از اتریش، تام پالمن از سوئد، ساری ولانن از فنلاند، میک هنیگن از ایرلند، پر فیکسه از نروژ به عنوان 6 داورخارجی بخش مسابقه بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

کریستوف گیرات کارشناس فیلم لهستان و فارغ التحصیل دانشگاه Jagiellonian است. او که در موسسه هنر آموزشگاه علوم لهستان در ورشو تحصیل نموده، معاون سابق شهرداری کراکوف، مدیر آژانس فیلم تلویزیون دولتی لهستان، دبیرکل انجمن فیلم لهستان و عضو انجمن فیلم اروپا و لهستان است. گیرات که مدرس دانشگاه آموزشگاه کراکوف و عضو هیئت داوران جشنواره های متعدد است، از سال 2000 مدیر جشنواره، بنیانگذار و رییس بنیاد فیلم و تهیه کننده جشنواره فیلم کراکوف و مروج مستند لهستان در خارج از کشور بوده است.

ویرجیل ویدریش تهیه کننده هنر چند رسانه ای و فیلم، متولد سال 1967 در شهر زالتس بورگ کشور اتریش است. او یکی از بنیانگذاران و مدیران شرکت چند رسانه ای Checkpointmedia GmbH، استاد دانشگاه هنر و علوم دانشگاه هنرهای کاربردی وین و صاحب و مدیرعامل Virgil Widrich Film- und Multimediaproductions G.m.b.H است. نخستین فیلم بلند ویدریش روشن تر از ماه است و فروشگاه کپی عنوان فیلم کوتاه او، 37 جایزه بین المللی دریافت نموده و نامزد اسکار شده است. فیلم سریع از ویرجیل ویدریش در سال 2003 در کن اکران شد و تاکنون 36 جایزه دریافت نموده است. آخرین فیلم بلند او شب 1000 ساعته است و در سال 2018 او نخستین موزیک ویدیوی خود را با عنوان Nena & Dave Stewart: Be my Rebel کارگردانی کرد. ویرجیل ویدریش در وین زندگی می نماید.

تام پالمن یکی از موسسان فستیوال بین المللی اومه آ سوئد طی سال های 1986 تا 2007 بوده است. او به عنوان داور به فستیوال های متعددی مانند برلین، صوفیه، رگنربورگ، کوتبوس، کورک، تامپره و هامبورگ ... دعوت شده است. پالمن در حال حاضر معرفی و انتخاب فیلم برای جشنواره های متعددی انجام می دهد ضمن اینکه در سمت تهیه کنندگی سینما نیز فعال است. او از آوریل 2017 مدیریت اجرایی فستیوال بین المللی هانچنگ جینژن چین را به عهده گرفته است. اولین فیلم کوتاه تام پالمن به عنوان تهیه کننده به نام In the Theme به کارگردانی Olga Popova از روسیه در سال 2008 در جشنواره فیلم برلین انتخاب و موفق به دریافت جایزه شد. او به عنوان مربی ایده پردازی انیماتورها در VAF فعالیت می نماید و همچنین راهنمای بسیاری از پروژه های فیلم کوتاه در ژانرهای مختلف است. پالمن مطالعاتی در تاریخ هنر، تاریخ ایده پردازی و جامعه شناسی داشته است و بنیان گذار فستیوال بین المللی فیلم Umea در سال 1986 بوده است. از دیگر سوابق او می توان به ریاست دفترهماهنگی فستیوال های فیلم اروپایی از سال 2002 تا 2004 و 2006 تا 2007، عضو دارای رای در آموزشگاه فیلم اروپا و تهیه کنندگی 100 فیلم کوتاه و 3 فیلم بلند از سال 2007 اشاره نمود.

ساری ولانن سردبیر فیلم کوتاه و مستند در YLE شرکت پخش تلویزیونی فنلاند است. او بیش از سی سال پیش کار خود را در تلویزیون شروع نموده است و در حال حاضر در دپارتمان فراوری مشترکYLE که فیلم ها را با تهیه کنندگان مستقل و سازندگان فنلاند فراوری می نماید، فعالیت می نماید. ولانن مسئول بخش فیلم کوتاه و مستندNew Cinema در کانال YLE TEEMA است. او که دارای مدرک کارشناسی هنر است ضمن مطالعات فیلم در فنلاند، در سال 1999 در دوره آموزشی EAVE، در سال 2006 در EURODOC و SOURCE 2 و همچنین درآموزش مربی فیلم مستند سال 2008 حضور داشته است.

میک هنیگن از زمان تاسیس باشگاه فیلم Triskel درشهر Cork در سال 1986، در جشنواره فیلم مشغول فعالیت است. او در سال 1987 به دبیری جشنواره فیلم کورک منصوب شد و سالها در این سمت باقی ماند. هنیگن به عنوان کارگردان سینما در مرکز فیلم ایرلند خدمت نموده و سپس سینمای کینو آرتاس که 13 سال در حال فعالیت است را تاسیس کرد. او علاقه خاصی به فیلم کوتاه دارد و در بسیاری از جشنواره ها شرکت نموده است. میک هنیگن در سال 2005 یک سمپوزیوم بین المللی فیلم کوتاه را سازماندهی کرد و فیلم کوتاه را به عنوان یک هنر متمایز در نظر گرفت. او در هیئت مدیره فدراسیون انجمن های فیلم ایرلند مشغول به کار است و در حال حاضر هیئت مدیره کنفرانس بین المللی فیلم کوتاه و رئیس مرکز ادبی مونستر است. هنیگن هم اکنون به عنوان دبیر جشنواره فیلم IndieCork که در حال حاضر بزرگترین جشنواره فیلم کوتاه در ایرلند است، فعالیت میکند. این جشنواره از سال 2013 تاسیس شده است و میک هنیگن یک از موسسان جشنواره بوده است.

پر فیکسه: متولد سال 1965 در نروژ است. او از سال 1999 تا کنون دبیر فستیوال فیلم کوتاه مینیمالن در تروندهایم است. این جشنواره تا کنون 30 دوره را پشت سر گذاشته است، که در این دوره 250 فیلم را در 6 روز اکران نموده است. فیکسه که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه علم و فناوری نروژ است تا کنون چند فیلم کوتاه ساخته و مقالاتی هم درباره فیلم در رسانه های بین المللی ونروژی منتشر نموده است. او همچنین به عنوان مدیر توسعه نرم افزار در بخش خصوصی فعالیت دارد.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم سازان از 18 تا 22 آبان97 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 74

به "معرفی داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی داوران خارجی جشنواره فیلم کوتاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید