تور ارزان اروپا: مقام سازمان جهانی بهداشت: اروپا دوباره به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است

به گزارش آناسی، هانس کلوگه مدیر منطقه اروپای سازمان دنیای بهداشت هشدار داد این قاره بار دیگر با توسعه کرونای دلتا و توقف فرایند واکسیناسیون دربرخی منطقه ها به کانون همه گیری در دنیا تبدیل شده است.

تور ارزان اروپا: مقام سازمان جهانی بهداشت: اروپا دوباره به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام ارشد سازمان دنیای بهداشت روز پنجشنبه هشدار داد که اروپا به مرکز همه گیری بازگشته و با توسعه نوع دلتا و متوقف شدن کوشش های واکسیناسیون در چندین منطقه، به رکوردزنی در تعداد موارد ابتلا نزدیک می گردد.

به گزارش وبگاه خبری آکسیوس، آلمان روز پنجشنبه بالاترین تعداد نتایج مثبت کروناویروس خود را در یک روز از زمان آغاز همه گیری گفت.

هانس کلوگه مدیر منطقه اروپای سازمان دنیای بهداشت گفت اروپا در چهار هفته گذشته شاهد افزایش 55 درصدی موارد نو ابتلا بوده و اضافه نمود: ما در نقطه حساس دیگری از بازخیزش همه گیری هستیم.

کلوگه با بیان این که تنها در هفته گذشته 1.8 میلیون ابتلای نو و حدود 24000 مورد مرگ در منطقه اروپا ثبت شد، هشدار داد: اگر در این جهت بمانیم، ممکن است تا اول فوریه سال آینده شاهد نیم میلیون مرگ دیگر ناشی از کووید-19 در اروپا و آسیای مرکزی باشیم و 43 کشور در منطقه ما در مقطعی در همان دوره با فشار بالا تا شدید در مورد (کمبود) تخت های بیمارستانی روبرو خواهند شد.

این مقام ارشد سازمان دنیای بهداشت در ادامه گفت: جایی که واکسیناسیون کم است مانند در بسیاری از کشورهای حوزه بالتیک، اروپای مرکزی و شرقی و بالکان، نرخ پذیرش در بیمارستان بالاست.

وی تاکید نمود که همراه با واکسیناسیون سریع و گسترده، آزمایش، ردیابی ابتلا، تهویه در فضاهای داخلی و فاصله گذاری فیزیکی به عنوان بخشی از موارد مقابله با شیوع کرونا به جای مانده است.

کلوگه گفت: ما باید تاکتیک های خود را تغییر دهیم و از واکنش به افزایش کرونا به سمت جلوگیری از وقوع آن در وهله اول برویم.

پیش تر، مقام های آلمان درباره شیوع دوره چهارم کرونا و عقب ماندن واکسیناسیون جمعی در قیاس با کشورهای بلوک غرب در اروپا همزمان با مصادف شدن با دولت در حال گذار در آلمان هشدار دادند.

در حالی که سطح رعایت محدودیت های بهداشتی مانند پوشیدن ماسک در حمل ونقل عمومی بالاست، آلمان و همسایه جنوبی آن اتریش از نظر نرخ واکسیناسیون از سایر کشورهای اروپای غربی عقب تر هستند. 66 درصد از جمعیت آلمان کاملاً واکسینه شده اند، در حالی که این رقم در فرانسه 68، در ایتالیا 71 و در اسپانیا 80 درصد است.

این در حالی است که یک نظرسنجی به سفارش وزارت بهداشت آلمان نشان می دهد که بعید است اندازه واکسیناسیون در آینده نزدیک بهبود یابد. 65 درصد از کسانی که تا به امروز تزریق واکسن را رد نموده اند، گفتند که به هیچ وجه در دو ماه آینده واکسن نمی زنند، در حالی که 23 درصد دیگر گفتند که احتمالاً نمی گذارند واکسینه شوند.

در همین زمینه سازمان دنیای بهداشت بتازگی گفت که قاره اروپا تنها منطقه ای در سراسر دنیا بوده که افزایش موارد ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را گزارش داده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2008

به "تور ارزان اروپا: مقام سازمان جهانی بهداشت: اروپا دوباره به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است" امتیاز دهید

863 کاربر به "تور ارزان اروپا: مقام سازمان جهانی بهداشت: اروپا دوباره به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: مقام سازمان جهانی بهداشت: اروپا دوباره به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید