اعداد و ارقام مالی در هفته پایانی بهمن ماه 1399

به گزارش آناسی، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته پایانی بهمن ماه 1399

5 درصد

بانک دنیای: در صورت افزایش سرعت واکسیناسیون و مهار مؤثر همه گیری کووید-19 نرخ رشد فراوری ناخالص دنیا در امسال میلادی می تواند به حدود 5 درصد برسد.

4.8 درصد

رویترز: بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت ژاپن، اقتصاد این کشور در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن 4.8 درصد کوچکتر شده است.

8 میلیارد یورو

رویترز: شرکت خودروسازی رنو در گزارشی اظهار داشت که در سال مالی 2020 متحمل حدود 8 میلیارد یورو زیان شده است که این میزان زیان سالانه در تاریخ این شرکت بی سابقه است.

5 دلار در ازای 1 دلار

اندیشکده رَند: تحقیقات کارشناسان ما (اندیشکده رَند) نشان می دهد که کشورهای پردرآمد دنیا می توانند در ازای هر 1 دلاری که در تأمین واکسن برای کشورهای کم درآمد صرف می نمایند، 5 دلار منفعت مالی کسب نمایند. در واقع هزینه ای که طولانی شدن فرایند مهار بحران کووید-19 در دنیا به اقتصاد کشورهای پیشرفته تحمیل می نماید، 5 برابر هزینه ای است که باید صرف یاری به تأمین واکسن برای کشورهای کم درآمد گردد.

6.4 درصد

بیزنس اینسایدر: اداره آمار استرالیا اظهار داشت که نرخ بیکاری در این کشور طی ماه ژانویه با 0.2 واحد درصد کاهش نسبت به ماه خاتمهی سال 2020 به 6.4 درصد رسیده است.

1 میلیارد دلار

سی ان بی سی (CNBC): شرکت خودروسازی فورد میخواهد با سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری در کارخانه کلن -که بزرگترین کارخانه وابسته به این شرکت در اروپا به شمار می رود- این کارخانه را طی سال های آینده به یک کارخانه فراورینماینده خودروهای برقی تبدیل کند.

14.6 تریلیون دلار

سی ان بی سی (CNBC): فدرال رزرو در گزارشی اظهار داشت که مجموع بدهی خانوارهای آمریکایی در خاتمه سال 2020 با 3.1 درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن به 14.6 تریلیون دلار رسیده است که بیش از 10 تریلیون دلار از این رقم مربوط به وام و تسهیلات مسکن می گردد.

10 درصد

سی ان بی سی (CNBC): مؤسسه اعتبارسنجی استاندارد اند پورز پیش بینی کرد که اقتصاد هند در سال مالی آینده 10 درصد رشد خواهد نمود. سال مالی دولت هند از ابتدای آوریل (اواسط فروردین ماه) شروع می گردد.

1 تریلیون دلار

فوربس: روز آدینه 19 فوریه (اول اسفند) ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار از زمان معرفی آن از 1 تریلیون دلار فراتر رفت.

2 تریلیون دلار و 47 درصد

اندیشکده بروکینگز: از سال 1980 تا به امروز، بلایای آب وهوایی حدود 2 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا هزینه تحمیل نموده اند که 47 درصد از این رقم مربوط به 10 سال اخیر است.

31.5 میلیارد دلار

بلومبرگ: وزارت کشاورزی آمریکا پیش بینی کرد که ارزش صادرات محصولات زراعی این کشور به چین طی سال مالی جاری به 31.5 میلیارد دلار خواهد رسید و رکورد صادرات محصولات زراعی از آمریکا به چین طی یک سال مالی شکسته خواهد شد.

0.7 درصد

سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD): فراوری ناخالص داخلی کشورهای عضو OECD در سه ماهه خاتمهی سال 2020 نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن 0.7 درصد افزایش نشان می دهد.

72 درصد

یورو استات: حدود 72 درصد از کاربران اینترنت در اتحادیه اروپا طی سال گذشته دست کم یک بار کالا یا خدمات موردنیاز خود را به صورت آنلاین خریداری نموده اند.

5.0 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه نشان می دهد که فراوری ناخالص داخلی منطقه یورو طی سه ماهه خاتمهی سال 2020 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل از آن 5.0 درصد کاهش نشان می دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1616

به "اعداد و ارقام مالی در هفته پایانی بهمن ماه 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته پایانی بهمن ماه 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید