توزیع ماهانه 1.8 میلیون تن نهاده دامی برای حمایت از دامداران

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران، حسین دماوندی نژاد از افزایش توزیع نهاده به دلیل خشکسالی بی سابقه و کاهش علوفه مورد نیاز در استان های مختلف کشور خبر داد و افزود: ماهانه یک میلیون و 800 هزار تن جو، ذرت و کنجاله برای حمایت از دامداران و عشایر توزیع می شود.

توزیع ماهانه 1.8 میلیون تن نهاده دامی برای حمایت از دامداران

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده های دامی برای حمایت از عشایر و دامداران صنعتی و سنتی است که بخش مهمی از پرورش و نگهدای دام و طیور در کشور از دام روستایی و عشایر تامین می شود.

دماوندی نژاد با اشاره به اینکه کشور درگیر خشکسالی بی سابقه است و این خشکسالی تقاضا نهاده دامی را دو برابر کرده است، گفت: وزرات جهاد کشاورزی با مکانیزم برنامه ای و سهمیه ای که از پیش تعیین شده در تلاش است که در موعد مقرر به شکل ماهانه این نیاز را برای بخش دام صنعتی، طیور صنعتی، دام روستایی و عشایری تامین کند.

وی گفت: میانه ماهانه 900 هزار تن ذرت، 500 هزار تن جو و 400 هزار تن کنجاله سویا برای بخش دام صنعتی، طیور صنعتی، دام روستایی و عشایری توزیع شده است.

دماوندی نژاد به حمایت کامل از مرغداری ها فعال در بخش مرغ گوشتی و تخم گذار اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش مسائل این بخش، اصلاح قیمت ها انجام شد تا این فرایند موثرترین موانع پیش روی تولیدکنندگان این حوزه را برطرف شود و تولیدکنندگان بدون دغدغه تولید مطمئن و پایدار داشته باشند.

وی اضافه نمود: هم اکنون در بازار مرغ وتخم مرغ تعادل ایجاد شده و تولید از طریق تولیدکنندگان شکل گرفته و به بازار روانه شده و در اختیار مصرف کنندگان واقع شده است.

دماوندی نژاد با اشاره به اجرای طرح اصلاح نژاد دام سبک گفت: ارزیابی برای اجرای این طرح در دست بررسی است تا پس از بررسی، برنامه آینده برای اصلاح نژاد دام اطلاع رسانی خواهد شد.

در حال حاضر ارز 4200 در حوزه نهاده های دامی، به کنجاله سویا، جو دامی، ذرت دامی و دانه های روغنی تعلق می گیرد که به نظر می رسد در بودجه سال آینده، به صورت کامل این ارز از این محصولات حذف شود.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1991

به "توزیع ماهانه 1.8 میلیون تن نهاده دامی برای حمایت از دامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع ماهانه 1.8 میلیون تن نهاده دامی برای حمایت از دامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید