صفر تا 100 آموزش بورس، همواره سبز باش !

به گزارش آناسی، در این گزارش با صفر تا صد آموزش بورس و نحوه انجام معاملات در این بازار آشنا می شوید.

صفر تا 100 آموزش بورس، همواره سبز باش !

به گزارش خبرنگاردر این گزارش با صفر تا صد آموزش بورس آشنا می شوید قبل از آغاز می خواهیم در خصوص معاملات بورس و آموزش بورس بیشتر بدانیم.

یکی از سوالاتی که خیلی ها از ما می پرسند این است که چرا بهتر است که در بورس (exchange) سرمایه گذاری کنیم؟کشور ما در همه حال دارای تورم اقتصادی است.

در عین حال حقوق هایی که ما می گیریم با میزان تورم سالانه هیچ تناسبی ندارد! حالا باید چه کرد؟اگر ما بخواهیم پولمان را پس انداز کنیم چیزی به دست نمی آوریم.چون ارزش پول ما نسبت به تورم روز به روز در حال کاهش است.

1- آغاز با سرمایه کم:

یکی از مزیت های مهم سرمایه گذاری در بورس،آغاز آن با سرمایه کم است.در این صورت حتی کسانی که می خواهند از صفر آغاز نمایندو میخوان کاری را راه اندازی نمایند می توانند سرمایه لازم را از بورس تهیه نمایند و این خود یاری نماینده به اقتصاد و رشد افراد است.

2- رشد سریع پول:

افراد زیادی در بورس هستند که متفاوت رفتار مینمایند، یک عده می خواهند در کوتاه مدت سود کمتری نمایند و عده ای می خواهند در بلند مدت سود بیشتری ببرند.

حالا با تفاوت این دو دسته از کسانی که در بورس سرمایه گذاری مینمایند، نسبت زمان و مقدار سودی که می نمایند کاملا به سواد بورسی آنها و مدت زمانی که می خواهند در بورس سرمایه خودشان را بگذارند متفاوت است.

3- ریسک کم تر با آموزش بورس :

اگر بتوانید آموزش بورس را در هوش بورسی ماهان تیموری به خوبی بگذرانید،می توانید پایین ترین ریسک را تجربه کنید.

- نقدشوندگی سریع تر:

با توجه به این که شما در بورس سهام خرید و فروش می کنید، در عرض 1 الی 3 روز میتوانید تمام پول خود و سودی که دریافت کردید را از بورس بیرون بکشید و این یک مزیت بسیار عالی برای این نوع سرمایه گذاری است.

5- کنترل نقدینگی جامعه:

در این شرایط که هزینه ها و درآمد های هر خانوار با هم نمی خواند،کنترل این نقدینگی خیلی مهم است که به واسطه بورس این امکان به وجود آمده است.

کنترل نقدینگی منظور کنترل عرضه و تقاضا در جامعه است که این به واسطه سرمایه گذاری در بورس به وجود می آید.تا مردم بتوانند نسبت به قیمت هایی که در بازار است توان خرید محصولات را داشته باشند.

6- یاری به رشد صنعت و اقتصاد کشور:

به طور مثال کارخانه داری که به دلیل تحریم ها و شرایط تورم در جامعه توان رقابت و پرداخت حقوق کارگران خود را ندارد، در این صورت به واسطه شریک کردن دارایی های خود با مردم (و خرید سهام آن کارخانه توسط مردم) می تواند حقوق کارگران خود را پرداخت کند و در کنار آن توان رقابتی در بازار پیدا می نماید.

7- امنیت و شفافت لازم در سرمایه گذاری در بورس:

اما شرکت بورس و اوراق بهادار این تضمین را به همه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران داده که کلاهبرداری در بورس امکان پذیر نیست و به هیچ وجه کسی نمی تواند این کلاهبرداری رت انجام بدهد زیرا تمام راه های کلاهبرداری و حفره های اقتصادی در این سازمان بسته شده است.

8- عرضه اولیه

وقتی سهام یک شرکت برای اولین بار در بورس عرضه می گردد، به روز اول عرضه سهام اصطلاحا عرضه اولیه گفته می گردد که معمولا عرضه اولیه ها از سود دهی خوبی برخوردار هستند.

کسانی که در بورس سود زیادی به دست می آورند که آموزش های کافی در این زمینه می بینند و نیازی به پرداخت مبلغی به صورت ماهانه ندارند.

اما باید بدانیم کسانی بهترین سود را خواهند داشت که آموزش بورس را به صورت تخصصی ببینند !

کسانی که در بورس ضرر می نمایند اشتباهاتی انجام می دهند که باعث می گردد نا امید دست از معامله گری بردارند و دیگر سمت بورس و سود خوبی که دارد نفرایند. این اشتباهات شامل:

. ذهنیت منفی در خصوص سودآوری بورس

خیلی از افراد در خصوص سودآور بودن بورس منفی نگر هستند و هیچ امیدی برای به دست آوردن پول در ایران ندارند. این ها اگر دقت کنید هیچوقت به ثروت زیادی دست پیدا نمینمایند .شما سعی کنید نه تنها جزو این دسته از افراد نباشید بلکه در کنار این افراد هم قرار نگیرید.

2. نداشتن مهارت کافی در معامله گری بورس

مهارت یکی از چیزهای مهمی است که باعث می گردد ما در معامله های بورسی به زیرکی پول خودمان را به سود برسانیم. با آموزش بورس، شما می توانید سهم های سود ده و سهم های ضرر ده را مشخص کنید.

3. نداشتن مهارت تابلو خوانی

مهارت تابلو خوانی یکی از مهارت هایی است که در آموزش بورس به آن پرداخته می گردد.در این مهارت شما یاد می گیرید که چه زمانی سهم ضرر می دهد و تا چه زمانی سود می دهد. با ابزار های تکنیکال و تابلو خوانی می توان یک سهم سود ده را تشخیص داد.

4. نداشتن مهارت تحلیل معاملات بورس و یا تحلیل اشتباه در بورس

این نوع از مهارت هم جزو مهارت های آموزش بورس است. این مهارت به دو دسته تقسیم می گردد تکنیکال و بنیادی. هر دو روشی هستند که می توانند شما را در پیش بینی سهام و سودهی آن ها یاری نمایند.

5. واریز پول زیاد در اولین معامله

تعداد زیادی از کسانی که ضرر کردند، پول هنگفتی را در اولین معامله های خود به بورس تزریق کردند.دلیل ضرر آنها این است که بدون هیچ گونه آموزشی اقدام به انجام این کار کردند .

6. چک نکردن پرتفوی به صورت روزانه (در ساعات معامله بورس)

بورس همون طور که شما هم می دانید در ساعات 9 الی 12:30 دقیق هر روز به جز روز های تعطیل باز هست. کسانی که در بورس می خواهند سود نمایند حتما باید هر روز فرایند بازار و رشد سهم خودشان را پیگیری نمایند، تابلو خوانی نموده و اخبار را پیگیری نمایند.

یکی از مزیت های اصلی بورس این است که نیازی به سرمایه آن چنانی ندارد .شما حتی با 500 هزار تومان هم می توانید وارد بورس شوید و معامله انجام بدهید.اگر آموزش دیده باشید و خوب تابلو خوانی انجام دهید ظرف 2 الی 3 هفته سود خوبی از بورس نصیبتان می گردد.

به همین دلیل کسانی که کارجو هستند و یا حقوق خیلی کمی دریافت می نمایند هم می توانند وارد این بازار پر رونق شوند، فقط کافی است به دقت آموزش ها را بگذرانند تا پولشان را از دست ندهند.

همان طور که خودتان هم می دانید سرمایه گذاری با سود خوب در صورتی به دست می آید.که بتوانید آموزش خوبی ببینید و به آموخته های خودتان عمل کنید.حالا که می خواهیم در خصوص ویژگی های یک آموزش خوب صحبت کنیم سریع می رویم سراغ اصل مطلب:

ویژگی های یک آموزش خوب در بورس:

1- به کار بردن اساتید مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار

2- به کار بردن نمونه ها و مثال های متفاوت برای یادگیری بهتر

3- داشتن سرفصل های مختص تابلو خوانی

4- داشتن سرفصل های تحلیل های بورس(تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال)

5- ویدئویی بودن آموزش

6- استفاده از عناوین و اصطلاحات رایج بورسی و آموزش آن

7- داشتن نتایج دوره آموزشی و اثبات کاربردی بودن آموزش

خوشبختانه ما همه این مشخصات مهم را در آموزش هوش بورسی داریم تا با این کار بتوانیم یک آموزش حرفه ای و در عین حال عامیانه و کاربردی را در اختیار شما قرار بدهیم.

در این آموزش علاوه بر داشتن همه این موارد با استفاده از تصاویر با کیفیت و همچنین ضمانت کاربردی بودن این محصول، سعی کردیم تمام خصوصیات یک آموزش خوب و کاربردی را برای شما محیا کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1227

به "صفر تا 100 آموزش بورس، همواره سبز باش !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا 100 آموزش بورس، همواره سبز باش !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید